Helal Olsun

Ocak 20, 2019 0 Yazar: levni

Mustafa Tığlı

OLPE – Almanya’nın Olpe kenti yakınlarındaki Lennestadt şehrinde ikamet eden Çaycumalı işadamı Nedim Kalembaşı ve Hasan Akgönül, Zonguldak’ın Çaycuma Belediyesine itfaiye aracı bağışladılar. Çaycumalı işadamı Nedim Kalembaşı, Lennestadt Belediyesi’nin daha öncede Çaycuma’ya itfaiye aracı bağışladığını ifade ederek şunları söyledi:

“ Lennestadt Belediyesi, daha öncede üç araç bağışında bulunmuştu. Bu kez bireysel olarak bir bağış yapmak istedik ailem ve hemşehrimiz Hasan Akgönül’le birlikte Lennestadt Belediyesinin satışa çıkardığı ikinci el itfaiye aracını satın aldık. Bu satış sırasında Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt büyük detsek sağladı. Bu ikili ilişkilerden dolayı Çaycuma ile Lennestadt’ı kardeş şehir yapmak üzereyiz. Çaycumamıza hayırlı olsun “ dedi.

Sıkı bağlar oluştu

Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hund ise devir – teslim töreninde yaptığı konuşmada; Kalembaşı Ailesinin vasıtasıyla Lennestadt ile Çaycuma arasında çok sıkı bir ilişki başladığını, Lennestadt’tan 30 kişilik bir grubun Çaycuma’yı ziyaret ettiğini, çok yakında Çaycuma’dan da eğitimcilerden oluşan bir grubun Lennestadt’a geleceğini, Lennestadt Belediyesi olarak Çaycuma’ya desteklerinin süreceğini ve en kısa zamanda Çaycuma’yı ziyaret edeceğini ifade etti. Çaycuma Belediyesi itfaiye görevlilerinden Sezai Bayram aracı teslim alarak Çaycuma’ya hareket etti.